BLACK NOSES OF THE BEARDED COLLIES

4.-5.7. 09 Višňová a Slapy

Tento víkend jsme se vydali po stopách našeho oblíbeného seriálu - Chalupáři.  Vyrazili jsme proto do Višňové. Tato malebná víska se nachází nedaleko Přibrami. Víte, že Bohoušova chalupa je u hřbitova?  No vážně - přímo přes silnici.

Po dobrém obědě jsme se vydali na Slapy - na Novou Živohošť, kde jsme se chtěli osvěžit. Počasí bylo více než horké, takže proč ne?

Ovšem krátce po našem příjezdu jsme dostali ledovou sprchu - a to do slova a do písmene.  Když jsme vstoupili na veřejnou pláž, zjistili jsme, že jsme jediní, kdo má chlupáče na vodítku. Všechna ostatní zvěř, bez rozdílu velikosti, pohlaví a věku se pohybovala naprosto bez jakékoliv kontroly.. No co - jiný kraj , jiný mrav.

Ale jen jsme smočili tlapky, přihnala se průtrž mračen. Utíkali jsme se schovat pod nejbližší přístřešek, jak nám velí instinkt zhýčkaného měšťáka. Ovšem ukázalo se, že na pláži byli jen zhýčkaní měšťáci, a během krátké chvilky jsme sdíleli přístřešek s dalšími 30-ti lidmi včetně dětiček.  Asi jako MHD ve špičce. Najednou do přeplňeného vozu přistoupila obluda, které se bez váhání zavěsila Gustíkovi na krk. Umíte si to představit? Mezi všemi těmi dětmi? Jen díky tomu, že se Gustík vůbec nebránil a díky tomu, že má hustý kožíšek, to přežil bez úhony.  Alespoň bez té fyzické. Každý, kdo má tu čest žít s beardedkou, ten výraz v očích zná. Očekávali bychom omluvu majitelů, kteří jak jinak neměli psa vůbec pod kontrolou. Jak jsem již řekla, jiný kraj, jiný mrav  Ve vteřině jsem se změnila v zuřící hysterku, býčí silou moralizující o nezodpovědnosti ohrožující ostatní lidi atd.  Zřejmě to stejně asi bylo k ničemu...

Ponaučení pro nás vyplynulo následující- Pokud se vyskytnete na podbném místě, vemte nohy na ramena a utíkejte hodně daleko. Vězte, že všechno je jednou poprvé a nezodpovědný přístup některých lidí můžou vašemu chlupáčovi pěkně ublížit.

Rázem bylo po náladě a plížili jsme se zpátky do kempu, hlavně abysme už nepotkali žádného psa. Byli jsme rozhodnuti, že odjíždíme - IHNED.  Ovšem díky naší rodině a skvělému servisu zaměstnanců - Katce, Romanovi a Liborovi jsme zůstali přes noc.

Nakonec to nebyl úplně špatný výlet, ale nejlepší taky ne. Rozhodně na něj dlouho nezapomeneme.


Name
Email
Comment
Or visit this link or this one